Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI

Spektakliai. Susitikimai. Paroda. Konferencija.

Lapkričio 21-30 d. Vilnius

Režisieriaus Eimunto Nekrošiaus kūryba daugiau kaip tris dešimtmečius yra tarptautinės teatro bendruomenės dėmesio centre. Nekrošius buvo vienas iš kelių Centrinės ir Rytų Europos šalių teatro menininkų, reikšmingai paveikusių šiuolaikinio teatro raidą ir atspindėjusių gilumines visuomenines šių šalių transformacijas. Šiam, vienam iškiliausių šiuolaikinės Lietuvos kultūros kūrėjų, tarptautinį pripažinimą pelnė jo unikalus, į nieką nepanašus meninis mąstymas. Nekrošiaus palikimą derėtų suvokti ne vien kaip teatro praeitį, bet taip pat dabartį ir galbūt ateitį, vertinant šio, į jokius apibrėžimus netilpusio menininko mąstymo būdą, atvirą naujoms idėjoms.

Teatras Meno fortas ir Valstybinis jaunimo teatras, kuriame 1980-aisias Nekrošius pradėjo savo kūrybinį kelią, pristato tęstinį projektą PASKUTINIEJI, kurio renginiai vyks š.m. lapkričio 21-30 d. Vilniuje.

PASKUTINIŲJŲ programą sudarys paskutiniai Lietuvoje dar rodomi Eimunto Nekrošiaus spektakliai Jobo knyga, Inferno-Paradiso, Borisas Godunovas, Bado meistras, Cinkas, Kalės vaikai, sukurti Meno forte, Nacionaliniame dramos teatre, Klaipėdos dramos teatre ir Valstybiniame jaunimo teatre.

Paroda Eimunto Nekrošiaus meno fortas birželio 7 d. bus atidaryta Neapolio tarptautiniame festivalyje (Italija), spalio mėn. paroda keliaus į teatro festivalius Sankt Peterburge (Rusija) ir Liubline (Lenkija). Vilniuje ji veiks Nacionalinėje dailės galerijoje nuo lapkričio 21 d. iki metų pabaigos.

Tarptautinė konferencija Eimuntas Nekrošius DABAR vyks lapkričio 29-30 dienomis. Konferencijoje bus siekiama ne tik permąstyti praeitį, bet ir panagrinėti Nekrošiaus teatro fenomeno kontekstą bei įtakas teatro dabarčiai ir galbūt ateičiai. Konferencijoje dalyvaus žymūs įvairių šalių šiuolaikinio teatro tyrėjai, kritikai, tarptautinį pripažinimą pelnę režisieriai.

PASKUTINIŲJŲ programą papildys susitikimai ir dokumentinių filmų peržiūros.

Rengėjai: Teatras Meno fortas, Valstybinis jaunimo teatras

Daugiau informacijos bus paskelbta ir bilietų prekyba prasidės š.m. rugsėjo mėn.