Pagal Hanso Christiano Anderseno pasaką

Coliukė

RežisieriusRičardas Matačius
VaidinaKristina Andrejauskaitė, Ignas Ciplijauskas, Jonė Dambrauskaitė, Nerijus Gadliauskas, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Kristina Ovčinikaitė, Aušra Pukelytė, Saulius Sipaitis, Simonas Storpirštis
DramaturgasGailė Garnelytė
Kostiumų dailininkasBerta Bocullaitė
Grimo dailininkasVaida Lingienė, Žydrūnė Misiūnienė
ScenografasSimonas Dūda
Šviesų dailininkas, operatorius Adomas Jablonskis
Video projekcijų režisieriusJustinas Vencius
IliustratoriusArtiomas Brančelis
Spektaklio muzikos autoriusMartynas Bialobžeskis
Premjera 2016 m. lapkričio 26 d.
Trukmė 1 val. 20 min.
Autorius                                Hans Christian Andersen

APRAŠYMAS

DĖMESIO! Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Jaunimo teatro spektaklis Coliukė – tai danų rašytojo H. K. Anderseno pasakos interpretacija. Realizuoti šią visiems puikiai žinomą istoriją teatro scenoje ėmėsi jaunas režisierius Ričardas Matačius, sukūręs per dešimtį įvairaus žanro trumpametražių filmų ir kurio pastarųjų metų darbai vis dažniau įgyvendinami teatro, performatyvaus meno srityse.

Spektaklis vaikams Coliukė – R. Matačiaus režisūrinis debiutas teatro scenoje. Savojoje interpretacijoje režisierius perteikia pasakos pasaulį, jungdamas originalius multimedijos vaizdus su aktorių vaidyba. Vaizdo ir animacijos projekcijos nukelia žiūrovus į paslaptingą gyvūnų, gėlių ir vabzdžių karalystę... Per trimatį vaizdą siekiama pažvelgti į Coliukės pasaulį šių dienų vaiko akimis.

Coliukę pavadinčiau ne pagrindiniu, o jungiančiuoju personažu. Ji - kaip veidrodis, nuolat užduoda klausimus, į kuriuos atsakymų reikia ieškoti savyje. Pati Coliukė niekada neteigia, ji tik klausia. Spektaklyje nėra pateikiamas nė vienas atsakymas. Juos žiūrovas turi atrasti pats, – teigia režisierius.

2015 m., panaudodamas multimedijos galimybes, R. Matačius kartu su aktore Aušra Pukelyte Jaunimo teatre sukūrė spektaklį paaugliams Teritorija. R. Matačius už šį darbą buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

Spektaklį remia: