Teatro „Meno fortas" renginys

Bado meistras

RežisieriusEimuntas Nekrošius
VaidinaViktorija Kuodytė
Režisieriaus asistentasTauras Čižas
Kostiumų dailininkasNadežda Gultiajeva
ScenografasMarius Nekrošius
Šviesų dailininkasAudrius Jankauskas
Garso režisieriusArvydas Dūkšta
Premjera 2015 m. lapkričio 15 d.
Trukmė 1 val. 30 min.
Rekvizitininkas                    Genadij Virkovskij
Autorius                                Franz Kafka
Spektaklio prodiuseris       Teatras „Meno Fortas"
Spektaklio rėmėjas             Lietuvos kultūros taryba
Spektaklis su vertimu į anglų kalbą
Lapkričio 29 d.18:30Didžioji salė

APRAŠYMAS

Dėmesio! Lapkričio 29 d. spektaklis vyks su vertimu į anglų kalbą.

Bado Meistras – vienas paskutiniųjų, Franz‘o Kafkos apsakymų, apibendrinantis visą jo kūrybą, etines ir estetines nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Tai pasakojimas apie Menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi ir nepralenkiamas Bado Meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose. Kaip ir visi žymiausio XX amžiaus austrų rašytojo kūriniai, Bado Meistras yra labai asmeniškas, subjektyvus pasakojimas atskleidžiantis paties menininko paslaptingiausias pasąmonės gelmes.

Eimunto Nekrošiaus spektaklis – režisieriaus ir aktorių improvizacijų Kafkos apsakymo tema rezultatas. Režisierius itin reiklus savo darbui, kaip ir pats Kafka, sugebantis surasti, nepraleisti nė vienos prasmingos minties, frazės, žodžio, įtaigiai, atvirai, teatrinėmis priemonėmis panardina aktorius į pačią istorijos esmę ir leidžia žiūrovui net ne suprasti, bet visa siela pajusti ką išgyvena kūrėjas savo šlovės valandomis, kaip jis kovoja už savo idėją su jo nesuprantančiais žiūrovais ir jo kūryba manipuliuojančiu impresarijumi. Kaip ir apsakyme, Nekrošiaus spektaklyje nemaža autoironijos, subtilaus, intelektualaus humoro sukeliančio šypseną kiekvienam.

Pagrindinį Bado Meistro vaidmenį kuria Viktorija Kuodytė, vadinanti Nekrošiaus spektakliuose nuo 1994 metų (Laura - Mažosios Tragedijos, Irina - Trys Seserys, Ofelija – Hamletas ir kt.). Jai talkina ir šmaikščiai menininko aplinkos personažus kuria Vaidas Vilius, Vygandas Vadeiša ir Genadijus Virkovskis.