TRYS MYLIMOS
Žemaitė

TRYS MYLIMOS

Režisierius: Algirdas Latėnas
Trukmė: 2 val. 30 min.

Data/laikas:

2014-11-07 18:00:00
Kaina: 42, 52, 63 Lt
 
» Pirkti bilietus internetu
» Rezervuoti
   


Scenografė – Giedrė Brazytė
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė
Muzikinės kompozicijos – Romualdo Gražinio

Premjera – 2013 m. spalio 12 d.

Vaidina:

Nijolė Narmontaitė
Giedrė Giedraitytė
Jonė Dambrauskaitė
Neringa Varnelytė
Nerijus Gadliauskas
Gediminas Storpirštis
Romualdas Gražinis

Režisierius Algirdas Latėnas seniai puoselėjo mintį sukurti Jaunimo teatre spektaklį, kuriame skambėtų unikali įvairių Lietuvos kraštų šnekta. Šiam tikslui jis pasirinko lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės, geriau žinomos Žemaitės slapyvardžiu komediją „Trys mylimos“. Ne kartą Lietuvos teatruose statyta, vis iš naujo atgimstanti pjesė tapo raktu naujausiam režisieriaus A. Latėno sumanymui. Spektaklyje kiekvienas herojus prabyla vis kita tarme.

„Trijų mylimų“ istoriją žino beveik kiekvienas: jaunas kaimo bernas Liudvikas vienu metu vilioja tirs moterėles. Vilioja ne šiaip sau, o tam, kad išpeštų pinigų ir pabėgtų su savo mylima Barbele į kitą pasaulio kraštą. Visą padėtį apsunkina tai, kad trys mylimos – vienoje troboje gyvenančios motina ir dvi dukros. Bernui tenka visaip išsisukinėti ir gudrauti, kad neįkliūtų su savo melagystėmis. Kai vyriausioji mylimoji, Motina, nusprendžia, kad užteks našlauti ir pats laikas būtų tekėti dar kartą, jaunikiui pradeda gerokai svilti padai...

Iš Telšių kilusi aktorė Nijolė Narmontaitė ypatingai džiaugiasi, nes spektaklyje jos kuriama našlė Kryvienė smagiai žemaičiuoja. „Manau, tokio autentiškumo prieskonio Lietuvos scenai seniai reikėjo. Kalba yra žmogaus šaknys. Aš visada džiaugiuosi, jeigu galiu bendrauti žemaitiškai, o tai daryti scenoje – svajonės išsipildymas“, – sako žymi aktorė ir priduria, kad spektaklio žanras yra visai ne komedija, o erotinis trileris ir dar su autobiografiniais elementais.

Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai: Neringa Varnelytė, Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, Nerijus Gadliauskas bei Gediminas Storpirštis. Prie kūrybinės komandos prisidėjo ir chorvedys Romualdas Gražinis, kuris parinko ir pritaikė lietuvių liaudies dainas. 

_______________________________________________________________________________

Neginčytinai sveikinti reikia drąsųjį Jaunimo teatro režisierių Algirdą Latėną, kad vietoj lietuvių klasikos tiesmukai skandinančio literatūrinio perskaitymo ar „konceptualios didaktikos“ jis pasirinko aktorinio meistriškumo džiazą. Ir visos Lietuvos tarmių džiazą, kurio aiškiai įkvėpta ar užkrėsta yra visa spektaklio trupė. Kiekvienas aktorius ir kiekvienas vaidmuo.

Menotyrininkė Rasa Gečaitė

2014-11-07 18:00:00
Kaina: 42, 52, 63 Lt
 
» Pirkti bilietus internetu
» Rezervuoti
   

« Grįžti į sąrašą

Komentarai

Reviews 1 - 10 iš 11
« | ‹ | 1 2 |  | »
Virginija, 2014-10-23 11:26:10
NUOSTABUS spektaklis. :) Kū grauzmu! :)
Ernesta, 2014-10-18 01:23:26
Beveik tobula! Tai reiškia, kad aktoriai buvo fantastiški, o siužetas , matyt, neleido režisieriui 100proc.atsiskleisti pirmoje spektaklio dalyje.... Žiūrėdama šį spektaklį, supratau, kokia nuostabi ta lietuviu tauta... tokia mažutė, o tiek tarmiu turi.... O jau dainu gražumas!!!! Bravo!!!!, Narmontaitė superinė šitam spektakly... Tikra žemaitė... G. Storpirštis ( tiesiog negalima jo pakeisti šitam reginy, na, nebent R. Kazlu..l. Liuks! Kas norit puikiai praleisti vakara, būtinai nueikite pažiūrėt! Domicelė- nereali, o jau apie " Petrelio" vaidmeni - nerealu , super!!!!!Bravo visiems aktoriams!!!!
Su meile ir pagarba!!!!!
Marius, 2014-04-07 01:12:10
Balandžio 6 dienos spektaklis Vilniuje Jaunimo teatre.
Gaila, bet spektaklis nuvylė. Susidarė įspūdis, kad aktoriai vaidino iš nuobodulio arba sutrikę, nesupratę, ko išėjo į sceną. Spektaklį tiesiog gelbėjo Gediminas Storpirštis.
Pirmiausia - didelės režisūros spragos, nes trūksta spektaklio sąrangos, scenos palaidos, neišbaigtos. Dainos (aktoriai dainuoja puikiai) kiek pagyvino veiksmą, bet netapo visumos dalimi, skambėjo kaip folklorinio ansamblio numeriai.
Didelis trūkumas aktorių dikcija. Tekstas sakomas tarmiškai, vadinasi, reikia aiškiai tarti, garsiai, o aktoriai, išskyrus G. Storpirštį, tekstą berte bėrė, be to, tyliai (sėdint 11 eilėje nesigirdėjo). Keista, kad netgi N. Narmontaitė vaidino padrikai, tik antrame veiksme atsigavo. Aktorės, vaidinusios dukteris, charakterius užčiuopusios, bet stigo meistriškumo: viena imituoja imtynininką, kita cypsi kaip pelė. Tokie charakterių tipai galimi, bet nepakanka vien imituoti, reikia charakterį kurti. Dar prasčiau atrodė Liudvikas - trūko pasitikėjimo savimi, žaismingumo. Tiek dukterų, tiek Liudviko balsai silpni (derėtų imtis balso pratimų prieš spektaklį), tad nukentėjo tekstas. Derėtų dar gerokai padirbėti tiek režisieriui, tiek aktoriams. Kol kas daugoka paviršutiniškumo.
Lina, 2014-03-18 23:24:48
Šio vakaro pasirodymas Širvintose buvo nerealus! Labai patiko :)
Vilė, 2014-03-06 16:57:11
Sveiki, man teko šį spektaklį matyti du kartus - pirmąjį sausio pabaigoje - Vilniuje ir vakar Rokiškyje. Vilniuje viskas buvo gražu, o vakar - gaila vakaro :( Vaidyba - prasta, suvelta ir... Manau patys jautė, kad šį katą jums "varlė tikrai nėjo". Laukiau, tikėjausi ir... deja - nebuvo veiksmo,kulminacijos, nieko nebuvo... GAILA LAIKO - NUVYLĖT :(
Lammila, 2014-01-10 12:51:05
Nuostabus spektaklis. labai teigiamos emocijos,lengvas,gražus.Tikrai rekomenduoju. Bravo aktoriams:)
nijolė, 2013-11-14 16:38:08
Labai geras spektaklis.
Asta, 2013-11-14 10:57:23
Nekičinis, stilingas, smagus reginys. Atgaiva dūšiai, akims ir ausims. Tik vieno nesupratau, režisieriaus neapsisprendimo, tik taip galiu įvardinti tą faktą, kad Petronėlės ir Barbelės vaidmenims pasirinko po dvi aktores: Petronėlė - Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, ir Barbelė - Giedrė Gedraitytė, Jonė Dambrauskaitė. Žiūrėjau tą kartą, kai stačiokę stipruolę Petronėlę vaidino smulkutė traputė J.Dambrauskaitė, o Barbelę - G.Giedraitytė. Tai vienintelis spektaklio minusas. Aš už tai, kad Petronėlę vaidintų Giedrė, kurią ir matome nuotraukoje prie spektaklio aprašymo. O Barbelę palikime Jonei :)Apsispręskite, kūrėjai, pagaliau.
Rasa, 2013-11-13 00:41:31
Bus laimingiausi tie, kurie nuspręs Naujųjų išvakarėse pamatyti Tris mylimas. Puiki nuotaika garantuota. Spektaklis ypatingai geras, žiūrėjau premjerą ir iki šiol dar juokinga.
Daiva., 2013-11-12 22:08:25
Labai patiko! Linksmas ir jaudinantis. Tik nerekomenduociau tiems, kas nepazista aukstaiciu tarmes :)
Reviews 1 - 10 iš 11
« | ‹ | 1 2 |  | »
Jūsų vardas:
Spam bot apsauga (CAPTCHA):
Spam bot apsauga (CAPTCHA)
CAPTCHA paveiksliuko simboliai:
InformacijaArklių g. 5, LT-01305 Vilnius 

Kasa dirba

Pirmadienis - išeiginė diena

An. - Sk. 11.00-14.00  14.30-18.00

Tel.:   8 5 2616126 

Spalio mėn. moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ISIC/ITIC pažymėjimų turėtojams 

50% nuolaida taikoma i spektaklius:  "Pagalvinis", "Širdis Vilniuje"

20% nuolaida taikoma į spektaklius:  "Ledi Makbet", "Triukšmas už kulisų"

Lapkričio mėn. moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir ITIC/ISIC pažymėjimų turėtojams taikoma

 50% nuolaida į spektaklius: "Pabaigos pradžia", "Juoko akademija", "Slaptoji dviratininkų draugija", "Nesistebėk, jei kas ateis padegti tavo namų", "Širdis Vilniuje'

20% nuolaida į spektaklius: "Dėdė Vania", "Pagalvinis", "Ledi Makbet"

1 val. prieš spektaklį nuolaidos negalioja.

Perkant bilietus internetu nuolaidos netaikomos.

rezervuoti bilietus >>

pirkti bilietus internetu >>  


informacija žiūrovams >>