TRYS MYLIMOS
Žemaitė

TRYS MYLIMOS

Režisierius: Algirdas Latėnas
Trukmė: 2 val. 30 min.

Data/laikas:

2015-04-21 18:00:00
Kaina: 10, 13, 15 €
 
» Pirkti bilietus internetu
» Rezervuoti
   


Scenografė – Giedrė Brazytė
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė
Muzikinės kompozicijos – Romualdo Gražinio

Premjera – 2013 m. spalio 12 d.

Vaidina:

Nijolė Narmontaitė
Giedrė Giedraitytė
Jonė Dambrauskaitė
Neringa Varnelytė
Nerijus Gadliauskas
Gediminas Storpirštis
Romualdas Gražinis

Režisierius Algirdas Latėnas seniai puoselėjo mintį sukurti Jaunimo teatre spektaklį, kuriame skambėtų unikali įvairių Lietuvos kraštų šnekta. Šiam tikslui jis pasirinko lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės, geriau žinomos Žemaitės slapyvardžiu komediją „Trys mylimos“. Ne kartą Lietuvos teatruose statyta, vis iš naujo atgimstanti pjesė tapo raktu naujausiam režisieriaus A. Latėno sumanymui. Spektaklyje kiekvienas herojus prabyla vis kita tarme.

„Trijų mylimų“ istoriją žino beveik kiekvienas: jaunas kaimo bernas Liudvikas vienu metu vilioja tirs moterėles. Vilioja ne šiaip sau, o tam, kad išpeštų pinigų ir pabėgtų su savo mylima Barbele į kitą pasaulio kraštą. Visą padėtį apsunkina tai, kad trys mylimos – vienoje troboje gyvenančios motina ir dvi dukros. Bernui tenka visaip išsisukinėti ir gudrauti, kad neįkliūtų su savo melagystėmis. Kai vyriausioji mylimoji, Motina, nusprendžia, kad užteks našlauti ir pats laikas būtų tekėti dar kartą, jaunikiui pradeda gerokai svilti padai...

Iš Telšių kilusi aktorė Nijolė Narmontaitė ypatingai džiaugiasi, nes spektaklyje jos kuriama našlė Kryvienė smagiai žemaičiuoja. „Manau, tokio autentiškumo prieskonio Lietuvos scenai seniai reikėjo. Kalba yra žmogaus šaknys. Aš visada džiaugiuosi, jeigu galiu bendrauti žemaitiškai, o tai daryti scenoje – svajonės išsipildymas“, – sako žymi aktorė ir priduria, kad spektaklio žanras yra visai ne komedija, o erotinis trileris ir dar su autobiografiniais elementais.

Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai: Neringa Varnelytė, Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, Nerijus Gadliauskas bei Gediminas Storpirštis. Prie kūrybinės komandos prisidėjo ir chorvedys Romualdas Gražinis, kuris parinko ir pritaikė lietuvių liaudies dainas. 

_______________________________________________________________________________

Neginčytinai sveikinti reikia drąsųjį Jaunimo teatro režisierių Algirdą Latėną, kad vietoj lietuvių klasikos tiesmukai skandinančio literatūrinio perskaitymo ar „konceptualios didaktikos“ jis pasirinko aktorinio meistriškumo džiazą. Ir visos Lietuvos tarmių džiazą, kurio aiškiai įkvėpta ar užkrėsta yra visa spektaklio trupė. Kiekvienas aktorius ir kiekvienas vaidmuo.

Menotyrininkė Rasa Gečaitė

« Grįžti į sąrašą

Komentarai

Reviews 1 - 10 iš 16
« | ‹ | 1 2 |  | »
vile, 2014-11-27 23:13:03
Su didele pagarba prasau dar karta apsilankyti Alytuje. Ne visi norintys pamatyti spektakli t
urejo galimybe isigyti bilietus.
Danguolė, 2014-11-13 14:31:52
Vakar apsilankiau spektaklyje. Labai labai patiko. AČIŪ! Gal galėtumėte pasakyti, kur galima būtų gauti įžanginės dainos žodžius? Kažkaip "Dievas žino, kas man yra, netrivoju vyra" :))) kažkaip panašiai. Ačiū.
Brigita, 2014-11-13 12:21:46
Vakar spektaklį žiūrėjome Alytaus teatre, vykusiame renginyje ,,Tegyvuoja komedija". Šis sprektaklis išties puikus, juokingas, puikiai atitinkantis renginio temą. Labai džiaugiuosi, kad jame apsilankiau, patiko visai šeimai, rekomenduoju jame apsilankyti ir kitiems.
:-), 2014-11-12 15:45:11
Ačiū už nuostabų reginį ir puikiai praleistą vakarą!!
Spektaklį žiūrėjau kovo 8d., tuo metu Vilniuje šurmuliavo Kaziuko mugė, taigi jis tapo puikia dovana ir atitiko dienos nuotaiką 100proc. Buvo labai smagu išgirsti kaimiškas tarmes, na o aktorių vaidyba buvo tiesiog nuostabi!
Jūratė, 2014-11-07, 2014-11-11 20:26:05
Tikejausi maziau is sio spektaklio, bet mane maloniai nustebino. Komedija superine. Maloniai praleidau vakara, iki siol prisimenu spektakli su sypsena. Rekomenduoju! :)
Virginija, 2014-10-23 11:26:10
NUOSTABUS spektaklis. :) Kū grauzmu! :)
Ernesta, 2014-10-18 01:23:26
Beveik tobula! Tai reiškia, kad aktoriai buvo fantastiški, o siužetas , matyt, neleido režisieriui 100proc.atsiskleisti pirmoje spektaklio dalyje.... Žiūrėdama šį spektaklį, supratau, kokia nuostabi ta lietuviu tauta... tokia mažutė, o tiek tarmiu turi.... O jau dainu gražumas!!!! Bravo!!!!, Narmontaitė superinė šitam spektakly... Tikra žemaitė... G. Storpirštis ( tiesiog negalima jo pakeisti šitam reginy, na, nebent R. Kazlu..l. Liuks! Kas norit puikiai praleisti vakara, būtinai nueikite pažiūrėt! Domicelė- nereali, o jau apie " Petrelio" vaidmeni - nerealu , super!!!!!Bravo visiems aktoriams!!!!
Su meile ir pagarba!!!!!
Marius, 2014-04-07 01:12:10
Balandžio 6 dienos spektaklis Vilniuje Jaunimo teatre.
Gaila, bet spektaklis nuvylė. Susidarė įspūdis, kad aktoriai vaidino iš nuobodulio arba sutrikę, nesupratę, ko išėjo į sceną. Spektaklį tiesiog gelbėjo Gediminas Storpirštis.
Pirmiausia - didelės režisūros spragos, nes trūksta spektaklio sąrangos, scenos palaidos, neišbaigtos. Dainos (aktoriai dainuoja puikiai) kiek pagyvino veiksmą, bet netapo visumos dalimi, skambėjo kaip folklorinio ansamblio numeriai.
Didelis trūkumas aktorių dikcija. Tekstas sakomas tarmiškai, vadinasi, reikia aiškiai tarti, garsiai, o aktoriai, išskyrus G. Storpirštį, tekstą berte bėrė, be to, tyliai (sėdint 11 eilėje nesigirdėjo). Keista, kad netgi N. Narmontaitė vaidino padrikai, tik antrame veiksme atsigavo. Aktorės, vaidinusios dukteris, charakterius užčiuopusios, bet stigo meistriškumo: viena imituoja imtynininką, kita cypsi kaip pelė. Tokie charakterių tipai galimi, bet nepakanka vien imituoti, reikia charakterį kurti. Dar prasčiau atrodė Liudvikas - trūko pasitikėjimo savimi, žaismingumo. Tiek dukterų, tiek Liudviko balsai silpni (derėtų imtis balso pratimų prieš spektaklį), tad nukentėjo tekstas. Derėtų dar gerokai padirbėti tiek režisieriui, tiek aktoriams. Kol kas daugoka paviršutiniškumo.
Lina, 2014-03-18 23:24:48
Šio vakaro pasirodymas Širvintose buvo nerealus! Labai patiko :)
Vilė, 2014-03-06 16:57:11
Sveiki, man teko šį spektaklį matyti du kartus - pirmąjį sausio pabaigoje - Vilniuje ir vakar Rokiškyje. Vilniuje viskas buvo gražu, o vakar - gaila vakaro :( Vaidyba - prasta, suvelta ir... Manau patys jautė, kad šį katą jums "varlė tikrai nėjo". Laukiau, tikėjausi ir... deja - nebuvo veiksmo,kulminacijos, nieko nebuvo... GAILA LAIKO - NUVYLĖT :(
Reviews 1 - 10 iš 16
« | ‹ | 1 2 |  | »
Jūsų vardas:
Spam bot apsauga (CAPTCHA):
Spam bot apsauga (CAPTCHA)
CAPTCHA paveiksliuko simboliai:
InformacijaArklių g. 5, LT-01305 Vilnius 

Kasa dirba

Pirmadienis - išeiginė diena

An. - Sk. 11.00-14.00  14.30-18.00

Tel.:   8 5 2616126

Perkant bilietus internetu nuolaidos netaikomos. 

Balandžio mėn. moksleiviams, studentams, senjorams , žmonėms su negalia ir ITIC/ISIC  pažymėjimų  turėtojams taikomos  į spektaklius 

50% nuolaida: "Pabaigos pradžia", " Vyšnių sodas"

 20% nuolaida: "Skrydis virš gegutės lizdo", "Triukšmas už kulisų"

Kito mėnesio repertuaras paskelbiamas einamojo mėnesio 20 d. 11 val.

rezervuoti bilietus >>

pirkti bilietus internetu >>  


informacija žiūrovams >>