Petr Zelenka

NYKSTANČIOS RŪŠYS

Režisierius: Rolandas Augustinas Atkočiūnas
Trukmė: 2 val. 20 min.

Scenografas - Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė - Jolanta Rimkutė
Kompozitorius - Martynas Bialobžeskis
Videodizaineris - Šarūnas Mikulskis

Premjera 2014 m. rugsėjo 20 d.

Vaidina:

Aleksas Kazanavičius, Neringa Varnelytė, Aušra Pukelytė, Rasa Marazaitė, Giedrė Giedraitytė, Sergejus Ivanovas, Nerijus Gadliauskas, Saulius Sipaitis, Vidas Petkevičius, Dovilė Šilkaitytė.

Perspėjame žiūrovus, kad spektaklio metu scenoje rūkoma.Aprašymas

Fotografas Džeremis sulaukia naujai įkurtos reklamos agentūros Pitch Productions pasiūlymo bendradarbiauti, rašant scenarijų tarptautinės farmacijos įmonės Delete kuriamų naujų vaistų reklamos kampanijai. Iš pradžių jis abejoja, tačiau galiausiai priima šį pelningą, nors ir nemielą, pasiūlymą, kad galėtų padėti Janos tėvui, sergančiam Alzheimerio liga. Paaiškėja, kad naujasis reklamuojamas vaistas turi prastą reputaciją ir kelia įtarimų dėl pavojingų šalutinių poveikių, galinčių sukelti tam tikras smegenų ligas, įskaitant ir Alzheimerio ligą. Džeremis tuo susidomi ir pradeda tyrimą. Prasideda kovos su farmacijos korporacija kampanija. Ar teisybė triumfuos, ar pavojingųjų vaistų gamybai bus užkirstas kelias, ar kaltieji bus nubausti – visa tai sužinosite, apsilankę Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje.

Petras Zelenka (Petr Zelenka, g. 1967 m.) – garsus čekų dramaturgas, teatro ir kino režisierius. Jo filmai neretai lyginami su kultinio amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmuscho kūryba. P. Zelenkos filmai buvo įvertinti tarptautiniuose Roterdamo ir Maskvos kino festivaliuose, o filmas „Karamazovai“ 2008 m. nominuotas „Oskarui“ geriausių užsienio filmų kategorijoje. P. Zelenka, kaip teatro režisierius ir dramaturgas, debiutavo 2001 m., Prahos Dejvicke teatre. Autorius režisavo savo paties sukurtą pjesę „Paprastos beprotybės istorija“, kuri buvo pripažinta geriausia metų pjese. 2011 metais parašyta pjesė „Nykstančios rūšys“ buvo pastatyta Nacionaliniame Prahos teatre.Galerija