Klaipėdos dramos teatre spektaklis „Vienos miško pasakos“

Pagal Ödön von Horváth pjesę

VIENOS MIŠKO PASAKOS

Režisierė Yana Ross 
 
Sceninės adaptacijos autoriai: Mindaugas Nastaravičius ir Yana Ross
Kompozitorius: Gintaras Sodeika
 
2019 m. balandžio 9 d. 18 val. Klaipėdos dramos teatre spektaklis „Vienos miško pasakos“. 
 
DĖMESIO! Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 18 metų.
Bilietai į spektaklį: 
 
Vaidina:
Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Vidas Petkevičius, Aušra Pukelytė, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Paulina Taujanskaitė.
 
Nuotraukos autorė Laura Vansevičienė
 

Aprašymas

Austrų dramaturgas Ödönas von Horváthas Vienos miško pasakas parašė 1931-aisiais ir joje pavaizdavo fašizmo užuomazgas vokiečių ir austrų sąmonėje. Jos paruošė Hitlerio atėjimą į valdžią 1933-iaisiais ir nulėmė, kad fašistinė Vokietija be jokio pasipriešinimo okupavo Austriją 1939-aisiais. Ši, Europos teatruose daug kartų interpretuota pjesė Lietuvoje beveik nežinoma.  

Pirmą kartą Jaunimo teatre dirbanti režisierė Yana Ross, kartu su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi, Vienos miško pasakas perskaitys savaip: „Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi. Spektaklio žanras – tragikomedija. Spektaklis provokuos juoką, tačiau tam tikru metu juokas gali priversti pasijusti labai nepatogiai...“. M. Nastaravičius taip nusako būsimo spektaklio kryptį: Mes šiek tiek keičiame siužetą, veikėjus, iš 1931 metų keliamės į 2019-uosius, iš Vienos keliamės į Vilnių, iš austriško nacionalizmo – į lietuvišką nacionalizmą, iš austrų ir vokiečių santykių – į lietuvių ir rusų santykius, bet kūrinio esmė vis tiek išlieka susijusi su tomis problemomis ir temomis, kurias savo dramaturgijoje įvardina Horváthas“.