Jonavos kultūros centre spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“

Astrid Lindgren

BROLIAI LIŪTAŠIRDŽIAI

Režisierius: Kirsten Dehlholm 
Trukmė: 1 val. 40 min. 
 
Scenografė, inscenizacijos autorė: Kirsten Dehlholm
Meninė bendraautorė: Anne Mette Fisker Langkjer
Garso dizaineris: Kristian Hverring
Videomenininkas: Rimas Sakalauskas
Kostiumų dailininkė: Ugnė Martinaitytė
Šviesų dailininkas ir operatorius: Simas Sirutavičius
Režisierės asistentė, vertėja: Saulė Norkutė

2019 m. balandžio 28 d. 15 val. Alytaus miesto teatre spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“. 
Bilietai į spektaklį: 


Vaidina:
Ignas Ciplijauskas, Matas Dirginčius, Nerijus Gadliauskas, Sergejus Ivanovas, Karolis Kasperavičius, Aleksas Kazanavičius, Viktorija Kuodytė, Saulius Sipaitis, Gediminas Storpirštis.

Audiovizualinis spektaklis šeimai

APRAŠYMAS

Lietuvių publikai jau pažįstamos danų režisierės Kirsten Dehlholm naujas pastatymas Lietuvoje pagal Astridos Lindgren knygą „Broliai Liūtaširdžiai“ kuriamas daugiau, nei vienerius metus. Kirsten Dehlholm - danų režisierė ir vaizdo menininkė, labiausiai žinoma kaip grupės „Hotel Pro Forma“ vadovė, kurianti spektaklius, operas, tarpdisciplininius projektus ir performansus įvairiose pasaulio šalyse. 
 
Kaip šiandien vaikui būtų galima papasakoti apie karą ir mirtį? „Niekada nestačiau spektaklių, skirtų kažkuriai amžiaus grupei. Man svarbu, kad spektaklį suprastų tiek mažas, tiek suaugęs. Mėgstu apjungti auditoriją ir nepalikti tarp jos atotrūkio. Man atrodė, kad apie karą neįmanoma kalbėti, neįmanoma to papasakoti scenoje. Bet kuo daugiau galvojau vaiko ir karo tema, tuo dažniau prisimindavau švedų rašytojos Astridos Lindgren knygą „Broliai Liūtaširdžiai“. Nors knyga parašyta jaunesnei auditorijai, man ji - nuostabi knyga, savyje talpinanti daug svarbių temų. Sužavėjo ir pats knygos tekstas, kuris, mano manymu, labai geras, stiprus ir prasmingas. Todėl jį norėjome palikti autentišką. Spektaklyje mums pasirodė svarbu papasakoti pagrindinę istoriją. Tekstą išgryninome atsisakydamos daug šalutinių istorijų“, - teigė režisierė. Dehlholm kartu su dramaturge Anne Mette Fisker Langkjer visą spektaklio dramaturgiją atrinko tiesiai iš Astridos Lindgren knygos, neperrašant nei vienos frazės.