Chuck Palahniuk

KOVOS KLUBAS

Režisierius: Vidas Bareikis
Trukmė: 3 val. 40 min.

Inscenizacijos autorius: Vidas Bareikis
Videorežisierius: Jonas Tertelis
Scenografė: Marta Vosyliūtė
Kostiumų dalininkė: Liuka Songailaitė
Kompozitorius ir atlikėjai: muzikinė grupė „Sheep got waxed“, Paulius Vaškas, Adas Gecevičius, Simonas Šipavičius

Spektaklis „Kovos klubas“ yra Valstybinio jaunimo teatro ir teatro judėjimo "No Theatre" koprodukcija.

Premjera 2012 m. lapkričio 10 d. 

Vaidina:
Rokas Petrauskas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Elzė Gudavičiūtė, Gabrielius Liaudanskas, Vytautas Taukinaitis, Simonas Storpirštis, Sergejus Ivanovas, Jonė Dambrauskaitė, Giedrė Giedraitytė, Lukas Petrauskas, Gediminas Storpirštis.

N-14

Žiūrovų dėmesiui: spektaklis prasideda ir baigiasi Jaunimo teatro kiemelyje.

GRUODŽIO 14 D. SPEKTAKLIS RODOMAS PASKUTINĮ KARTĄ!Bilietų pirkimas - pasirinkite datą:


Aprašymas

„Mūsų karta nėra mačiusi didžiulio karo ar didžiulės krizės, bet mes išgyvenam didžiulį dvasinį karą. Didžioji krizė – tai mūsų gyvenimas. Tai dvasinė krizė,“ –  šių žodžių aštrumas bei aktualumas paskatino jaunosios kartos režisierių Vidą Bareikį sukurti teatre spektaklį pagal šiuolaikinio amerikiečių rašytojo ir žurnalisto Chucko Palahniuko bene geriausiai žinomo romano „Kovos klubas“ inscenizaciją. Kūrinyje kalbama apie „prarastos kartos“ herojų, jauną vaikiną, kuries ieško savo vyriškos tapatybės dalyvaudamas slapta organizuotose muštynių kovose. Tarsi psichoterapijos alternatyva veikiantis klubas, kviečia vyrus grumtis tarpusavyje - taip jie įveikia baimes ir pajuntą tikrąjį gyvenimo skonį.

„Planuodamas teatro repertuarą bei patį „Kovos klubo“ pastatymą, svarsčiau kelias galimybes, kur galėtų gimti šis spektaklis. Galiausiai nusprendžiau, kad geriausia vieta šio romano inscenizacijai yra būtent Jaunimo teatras – teigia spektaklio režisierius Vidas Bareikis, – pirmiausia, jau šio teatro pavadinime yra užkoduota, kad tokia gaivališka ir jaunatviška medžiaga kaip Chucko Palahniuko „Kovos klubas" tiesiog privalo būti sukurta būtent čia. Šiuo metu tai yra viena pagrindinių mūsų užduočių -„versti“ teatrą savyje, ieškoti naujų kalbos galimybių bei šviežio dialogo su publika.

Chuckas Palahniukas (g. 1962) – kultinis amerikiečių rašytojas ir žurnalistas, satyrinio romano meistras, kaltintas nihilizmu, perdėtai tamsia ironija ir žodiniu brutualumu. Jo romanuose persipina smurtinis siurrealizmas, įtampos kupinas nerimas ir psichologinio pasakojimo stilius. Daugiau negu egzistencializmo filosofas, šiandien Ch. Palahniukas yra lyginamas su tokiais autoriais kaip Nathanaelis Westas, Flannery O’Connoras ir Vladimiras Nabokovas.Savo kartą jis smerkė už beprasmišką norą naikinti tai, kas sukurta. Kūriniuose rašytojas kalba apie vaikystę, moralę, mirtį, asmenybės laisvę, seksualumą ir Dievą. Pasak jo, pagrindinis ir akivaizdus jo visų knygų motyvas byloja apie „vienišą, izoliuotą žmogų bandantį sugyventi su kitais žmonėmis“.

1996 m. pasirodžiuso knyga „Kovos klubas“ iš pradžių nesulaukė auditorijos susidomėjimo. Romanas tapo bestseleriu, kai 1999 m. pasirodė režisieriaus Davido Fincherio to paties pavadinimo filmas. Oskarui nominuotoje juostoje filmavosi tokios Holivudo žvaigždės kaip Bradas Pittas ir Edwardas Nortonas.