AUTONOMIJA

Režisierius: Árpád Schilling
Trukmė: 3 val.
 
Teksto pagal aktorių improvizacijas kūrėjai: Árpád Schilling ir Ildikó Gáspár
Meninė bendraautorė: Ildikó Gáspár
Kompozitorius: Gintaras Sodeika
 
Pastatymo vadybininkė: Ildikó Ságodi
Režisieriaus asistentė, vertėja: Saulė Norkutė
Tekstų vertėja: Asta Paulauskytė
 
Premjera 2018 m. kovo 9, 10 d.
 
Vaidina:
Kristina Andrejauskaitė, Andrius Bialobžeskis, Dainius Gavenonis,
Ina Kartašova, Aleksas Kazanavičius, Viktorija Kuodytė, Rugilė Latvėnaitė, Simas Lunevičius, Valentinas Masalskis, Janina Matekonytė, Vidas Petkevičius, Lukas Petrauskas, Dovilė Šilkaitytė, Neringa Varnelytė.  
 
Už konsultacijas spektaklio kūrybinė komanda dėkoja Endre Bojtárui.
 
DĖMESIO! Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 14 metų.
 


Bilietų pirkimas - pasirinkite datą:


Aprašymas

Tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinis vengrų teatro režsierius Árpádas Schillingas sugrįžta į lietuvių teatrą po įsimintino pastatymo „Didis blogis“ (LNDT, 2015). Schillingo naujo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Spektaklis „Autonomija“ kuriamas pagal scenarijų, gimusį repeticijų procese bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.

Valentinui politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas, siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją pamato visiškai kitokią: paaiškėja, kad šeimos praeityje ir ilgai puoselėtoje jos istorijoje esama paslapčių, apie kurias niekas nenori nei žinoti, nei kalbėti. Taip jaunuolis susiduria su klausimu: daugeliui mūsų didinga šeimos praeitis yra esminis pagrindas. Tad jei šį pagrindą pajudiname ar suardome, nejau tai reiškia, kad rizikuojame sukelti tiek išorinę, tiek ir vidinę griūtį? Ar gali būti taip, kad vienintelis gyventi galimas pasaulis yra pastatytas ant melo pagrindo?